Radiotéka Českého rozhlasu

Radiotéka Českého rozhlasu

Nová aplikace Českého rozhlasu Radiotéka vám přináší audioknihy, divadelní hry, pohádky a dokumenty, které si můžete poslechnout kdekoliv. Radiotéka vás potěší i tím, že je ke stažení zdarma a její obsah je bezplatný. Podívejme se blíž na tento projekt.

 

Ačkoliv nám Radiotéka nabízí aplikaci a obsah zdarma, je třeba osvětlit, že i za tuto aplikaci platíme v rámci koncesionářských poplatků, které musíme odvádět každý rok a když nám ČRo poskytl tuto aplikaci, stojí za to ji vyzkoušet. V Radiotéce si vybere každý, není určená jen pro knihomoly a intelektuály, najdete v ní spoustu i spoustu rozhlasových pořadů různého zaměření. Mimo to obsahuje díla velkých jmen české literatury jako například Božena Němcová, Karel Čapek, K. J. Erben nebo Jaroslav Hašek. Výběr opravdu vychází vstříc široké veřejnosti.

Velkým plus je, že veškerý obsah je dostupný offline. Audioknihy by v Radiotéce měly být nastálo, ale dejte si pozor, některé tituly je možné pustit si jen po omezenou dobu. Bohužel tyto informace mohou uživatele zmást. Nikde nenajdete soupis těch titulů, které za pár dní zmizí, musíte si na to přijít sami. Občas se vyskytují i nespokojení uživatelé, kteří hlásí problémy s přehráváním obsahu. Aplikace pak působí nedotaženě a bylo by dobré vyřešit i například vyhledávací funkci, která absentuje.  Grafický design aplikace působí přehledně a čistě, svůj účel plní. Díky některým absentujícím vlastnostem – vyhledávání a občasnému hlášení chyb působí aplikace nedokončeným dojmem. Celkově jde ale o velmi zajímavý projekt s rozsáhlým obsahem pro posluchače různých vkusů.

Blog příspěvky